Abdominoplastika

Táto operácia v sebe zahŕňa buď len jednoduchší zákrok – odstránenie previsnutého brucha – teda nadbytku kože v dolnej časti pod pupkom.

Abdominoplastika

Najčastejšie vzniká po schudnutí u starších pacientov alebo po tehotenstve. Môže sa vykonávať v lokálnej anestéze. Po operácií nosí pacient kompresnú bielizeň. Kľudový režim je min 2 – 3 týždne. Pooperačná bolestivosť je minimálna. Ak sa pri dôkladnom predoperačnom vyšetrení (počas konzultácie) zistíme väčšiu ochablosť brušných svalov, kože a podkožia ako aj rozostup svalov brušných s prípadnou pupočnou herniou – je operačný zákrok náročnejší.

Vyžaduje si celkovú anestézu. Môže trvať 3 – 4 hodiny. Po zákroku je nutná aspoň jednodňová hospitalizácia a prísny kľud na lôžku.

Je potrebné nosiť kompresnú bielizeň ako aj zákaz cvičenia a veľkej námahy po dobu je 6 – 12 týždňov. Bolestivosť v mieste rany a celej brušnej steny je podobná výraznej svalovici.

Veľkosť rezu – jazva je vedená v oblasti tesne nad ochlpením, je rôzne dlhá (záleží od rozsahu operácie) Pupok sa môže obrezať a ponecháva sa v pôvodnej výške alebo sa môže posunúť.

Vyzrievanie jazvy trvá dlhšie, ale je situovaná do spodnej bielizne, takže pacienta to neobťažuje.

Kontakt

Esthetic, s.r.o.
Partizánska 2
811 01 Bratislava

Otvorené:
Pondelok - Piatok
07:00 - 19:00