Časté otázky

Časté otázky

Botulotoxín

Čo je botulotoxín a načo sa používa?

Botulotoxín je neurotoxín, ktorý sa v estetickej medicíne používa na relaxáciu mimických svalov a tým zmiernenie až odstránenie mimických vrások. Najčastejšie sa aplikuje do svalov medzi obočím, na čele a okolo očí. Taktiež sa využíva na zníženie potenia, najčastejšie v podpazuší.

Kedy zákrok podstúpiť?

Botulotoxín je možné s výborným výsledkom aplikovať tak u mladších vekových kategórií, ak chceme zamedziť tvorbe vrások v budúcnosti a tak čo najdlhšie udržať mladistvý vzhľad, prípadne odstrániť povrchové vrásky, ktoré sa začínajú tvoriť, ale taktiež zmierniť už výrazné mimické vrásky u starších klientov.

Dôjde po zákroku k zmene výrazu tváre?

Vzhľadom na mechanizmus účinku botulotoxínu dôjde k zmene mimiky v oblastiach aplikácie botulotoxínu. Pri správne prevedenom zákroku je okrem zmiernenia vrások výsledkom ošetrenia menej napätý výraz tváre, vyššie položené obočie a väčšia plocha viditeľného očného viečka. Inak povedané dosiahneme mladistvejší a krajší výraz.

Kedy zákrok nemôžem podstúpiť?

Pokiaľ trpíte určitými ochoreniami alebo užívate určité druhy liekov – preto aplikácii predchádza konzultácia s lekárom. V skratke je zákrok kontraindikovaný v prípade tehotenstva, dojčenia, pri nádorových ochoreniach, infekčných ochoreniach, nervovosvalových ochoreniach, samozrejme pri známej alergii na botulotoxín a vo veku menej ako 18 rokov.

Ako zákrok prebieha? Je bolestivý?

Po dezinfekcii miest aplikácie sa roztok obsahujúci botulotoxín aplikuje injekčne inzulínovou striekačkou s veľmi tenkou ihlou cez kožu priamo do svalov, na ktoré je ošetrenie zacielené. Samotný zákrok trvá len niekoľko minút, je veľmi dobre tolerovaný aj citlivejšími klientami. Následne sú miesta aplikácie len mierne začervenané, podľa citlivosti pleti začervenanie a opuch cca do 15 minút ustúpi, klient sa môže vrátiť k bežným aktivitám.

Kedy sa dostaví efekt?

Efekt botulotoxínu nastupuje postupne, približne od druhého dňa po aplikácii, maximálny efekt sa rozvíja do dvoch týždňov.

Ako dlho vydrží efekt resp. je potrebné zákrok opakovať?

Dĺžka efektu botulotoxínu na mimické svaly sa pohybuje od 3 do 6 mesiacov, je individuálna či už pre jednotlivých klientov, ale aj pre jednotlivé svaly. Spravidla zo začiatku sa pre udržanie efektu odporúča ošetrenie opakovať každé 3-4 mesiace, pri pravidelnom opakovaní sa dĺžka efektu predlžuje na cca 6 mesiacov.

Čo sa stane, ak sa rozhodnem zákrok viac neopakovať? Nebudem vyzerať ešte horšie, ako keď som so zákrokom začal?

Po určitom čase sa svalová sila úplne obnoví a výraz tváre, ako aj vrásky sa vrátia do pôvodného stavu. Ak ste zákrok pravidelne podstupovali roky, je logické, že po odoznení príznakov vzhľadom na priebežné starnutie pleti a jej zníženú elasticitu budete vyzerať staršie, ako keď ste v mladšom veku so zákrokom začali. Nie je však dôvod, aby aplikácia botulotoxínu spôsobila zhoršenie stavu z dlhodobého hľadiska, práve naopak, pomáha udržiavať mladistvý vzhľad čo najdlhšie.

Čo v cenníku presne znamená pojem oblasť? Nie je možné rozdeliť jednu dávku do celej tváre a ušetriť?

Jednou oblasťou rozumieme čelový sval (odstránenie horizontálnych vrások na čele), alebo svaly glabelly (odstránenie vertikálnych vrások medzi obočím), alebo sval v okolí oboch očí (odstránenie vejárikov v okolí očí). Pri každom klientovi lekár určí potrebnú dávku, ktorá sa ale pohybuje v určitom rozmedzí. Pri násilnom znižovaní dávky nemusí byť želaný efekt dosiahnutý a taktiež vydrží kratšie. Preto štandardnú dávku pre jednu oblasť nerozdeľujeme do celej tváre.

Je zákrok vhodný aj pre mužov?

Zákrok je samozrejme vhodný aj u mužov. Ošetrenie má svoje špecifiká, aby sme sa vyvarovali feminizácii a neprirodzenému vzhľadu mužskej tváre. Pri správne prevedenom zákroku zmiernime mimické vrásky, ale tvár nemá zamrznutý výraz. Taktiež muži vo vyššej miere podstupujú odstránenie potenia pomocou botulotoxínu.

Aquafacial

Pre koho je určené ošetrenie aquafacial?

Ošetrenie je určené pre všetky typy pleti a vekové kategórie. Zahŕňa v sebe niekoľko ošetrení v jednom sedení. Začína sa jemnou exfoliáciou, čistením pórov, aplikáciou vitamínov a kyseliny hyalurónovej pre dodanie hydratácie a elektroporáciou pre vpravenie živín z masky do hlbších vrstiev kože a jej vyliftovanie.

Čo môžem očakávať od tohto ošetrenia?

Hlavným účinkom je rehydratácia a vyčistenie pleti. Koža sa zbaví odumretých kožných buniek, prečistia sa podtlakom póry a po aplikácii vitamínov a elektroporácie bude pleť hydratovaná, žiarivá , jemná, pružná a pekne vyliftovaná. Tento pocit vydrží aj niekoľko dni.

Na aké partie sa dá použiť toto ošetrenie?

Ošetrenie aplikujeme na tvár, krk a dekolt.

Ako často sa odporúča absolvovať toto ošetrenie?

Samozrejme je to individuálne. Frekvencia ošetrení záleží aj od stavu, typu pleti a veku.
Štandardne sa ošetrenie odporúča absolvovať 1x za 3-4 týždne.

Pri individuálnych problémoch/mastná a problematická pleť, suchá pleť/je ošetrenie možné absolvovať aj 1x do týždňa.

Môžem si po ošetrení naniesť na tvár make-up ?

Naniesť make-up po ošetrení si môžete, po elektroporácii sa póry uzatvoria. Je nutné však podotknúť, že vhodnejšie je po ošetrení nechať pleť oddýchnuť.

Kedy nesmiem absolvovať toto ošetrenie?

Ošetrujeme v prvom rade zdravých klientov. Toto ošetrenie je dobre tolerované aj u klientov s citlivejšou pokožkou, keďže vieme regulovať podtlak počas ošetrenia. Pri vážnejších ochoreniach je nutná konzultácia s lekárom. Medzi kontraindikácie zaraďujeme však herpes, zápalové a hnisavé ložiská v mieste ošetrenia a akútne kožné prejavy. Vážnejšie zdravotné problémy treba vždy individuálne skonzultovať s lekárom a ten zváži vhodnosť ošetrenia.

Drakupoterapia - PRP

Čo je drakuloterapia?

Je to telu vlastná procedúra. Zabezpečí hydratáciu, stimulovanie kolagénu.

Zlepšuje textúru aj elasticitu pleti, aktivizuje kmeňové bunky. Je prevenciou proti starnutiu.

Aplikuje sa na tvár, krk, dekolt, chrbty rúk, na strie, na jazvy po akné.

Existujú dva sety, z ktorých si klient/klientka môže vybrať, jeden je bez kyseliny hyalurónovej a druhý s obsahom kyseliny hyalurónovej.

Podľa aktuálneho stavu pleti sa určí, ktorý typ drakuloterapie je vhodný.

Aký je priebeh ošetrenia?

Na tvár sa nanesie anestetický sprej, ktorý necháme pôsobit 10-15 minút podľa citlivosti klienta/klientky, čím zabezpečíme povrchové znecitlivenie a znížime bolestivosť na minimum.

Odoberie sa krv z predlaktia pomocou špeciálnych setov, po odbere sa ampulka vloží do centrifugy, kde sa následne za 5 minút krv odstredí a získame plazmu.

Plazmu nasajeme do 5 ml striekačky a aplikujeme ručne pomocou jemných vpichov.

Súčasne pri zákroku vypĺňame vrásky (nosovoústne, okolie úst, kútiky úst, okolie očí, medziobočie, vrásky na krku, dekolte)

Aký je počet ošetrení?

Drakuloterapia pozostáva z troch ošetrení. Klient/klientka môže abslovovať ošetrenie raz za mesiac alebo intenzívnejšia kúra pozostáva v dvojtýždňových intervaloch.

Koľko trvá ošetrenie?

Pôsobenie anestetika 15 minút, samotný zákrok 20 minút a zákrok končí pôsobením regeneračného svetla 20 minút.

Kedy zákrok podstúpiť?

Preventívne, na spomalenie stárnutia, pri predčasnom stárnutí, ri dehydrovanej, suchej pleti. pri akné, jazvách, striách a pri zníženej elasticite a pružnosti pleti.

Kedy zákrok nepodstúpiť?

Tento zákrok môžeme podstúpiť pri akútnych infekčných, vírusových, bakteriálnych ochoreniach. 

Ak má klient/klientka herpes na ošetrovanej lokalite, pri užívaní antibiotík a pri onkologických ochoreniach.

Ako vyzerám po ošetrení?

Vzhľadom na to, že po zákroku aplikujeme červené, regeneračné svetlo, pokožka môže byť iba mierne začervenaná.

Po 4 hodinách od ošetrenia je možné naniesť denný krém, vyhýbať sa slnečnému žiareniu, prašnému prostrediu a klient/klientka môže pokračovať v každodenných aktivitách.

Na druhý deň po ošetrení sa povoluje naniesť makeup.

Kozmetika - pleť

Aké typy pleti poznáme?

Poznáme normálny, zmiešaný, mastný a suchý typ pleti.

Stav pleti a charakteristika:

Pri normálnej pleti nemáme pocit napnutia ani premastenia, póry sú viditeľné, ale nie sú rozšírené , upchaté. Koža je svieža pružná.

Pri suchej pleti sa zriedka objavuje akné. Táto pleť má nevýhodu v tom že sa na nej rýchlo objavia vrásky. Pleť je krehká, jemná na pohľad a na dotyk môže byť šupinatá, je náchylná na praskanie cievok.

Mastná pleť je typická nadmernou tvorbou kožného mazu. Môžu sa na nej prejavovať viditeľné zväčšené póry, prejavy akné, komedomy (čierne bodky). Ženy s mastnejšou pleťou majú v neskoršom veku výhodu lebo táto pleť pomalšie starne a vrásky sa ukazujú neskôr

Pri zmiešanej pleti sa vyskytujú suché miesta ale aj mastnejšie partie. Suchosť je zvyčajne na lícach a mastnejšia je v T – zóne (nos , brada, čelo)

Starostlivosť o jednotlivé typy:

Normálna pleť – pravidelné čistenie a použitie stredne mastného krému

Suchá pleť - potrebné je premastenie ale aj hydratácia, odporúča sa masáž a občasné použitie peelingu.

Mastná pleť – Aplikácia peelingu 1 x do týždňa po konzultácií s kozmetičkou, nakoľko by sa pri nejakom kožnom zápale mohli ložiská rozniesť. Pleť treba hydratovať a pravidelne hĺbkovo čistiť.

Zmiešaná pleť – nutné pravidelné čistenie pleti, suché miesta hydratovať vhodným krémom.

Pre koho je vhodné kozmetické čistenie?

Kozmetické čistenie je vhodné pre klientov, ktorí si chcú udržať svoju pleť zdravú, bez upchatých pórov a vyrážok.

Čo je kozmetické čistenie?

Predstavuje kompletné a odborné ošetrenie pre pleť. Jeho podstatou je vyčistenie pórov a odstránenie mazu a odumretých buniek kože. Pri kozmetickom ošetrení sa postupuje vždy podľa typu pleti. Návšteva u kozmetičky je aj prevenciou voči vzniku akné.

Koľko trvá ošetrenie?

Je to individuálne u každého klienta, ale pri bežnom ošetrení je to 60 – 80 minút.

Ako budem vyzerať po ošetrení?

Po ošetrení je individuálna doba hojenia pri každom type pleti. Pleť môže byť mierne červená. Pleť sa však v priebehu pár dní ukľudní. 

Pre koho NIE JE vhodné kozmetické ošetrenie?

Nie je vhodné ak má klient / klientka herpes, nakoľko ide o infekčné ochorenie a mohlo by sa rozniesť na ostatné ošetrované lokality. Tak isto pri väčších kožných zápaloch a nieje vhodné naparovať klienta / klientku pri rozšírených cievkach. Vážnejšie problémy treba vždy individuálne konzultovať s lekárom a ten zváži vhodnosť ošetrenia.

Ako postupujeme pri kozmetickom čistení?

Odlíčime klientovi / klientke pleť, nasleduje mikrodermabrázia (odstraňovanie odumretých buniek s kryštálikmi diamantu). Naparíme pleť ozónom. Mechanicky vyčistíme pleť vytláčaním. Aplikujeme sťahujúcu masku, necháme pôsobiť 20min a po nej aplikujeme krém podľa typu pleti. Na záver dáme klientku pod LED svetlo – Marvel (modré svetlo, ktoré pleť po ošetrení ešte ukľudní a dezinfikuje)

Laserová epilácia

Laserové odstraňovanie chĺpkov

Ako zistím či som vhodný typ na laserovú epiláciu?

V prvom rade sa hodnotí farba ochlpenia. Čím sú chĺpky tmavšie, teda majú viac pigmentu je laserová epilácie úspešnejšia. Blond chĺpky a veľmi svetlé nie sú veľmi vhodné pre laserovú epiláciu.

Ako sa pripraviť na laserovú epiláciu?

Deň pred epiláciou si treba chĺpky oholiť. Ak ste si chĺpky predtým zvykli vytrhávať, je potrebné 4-5 týždňov pred epiláciu ich už netrhať. Dôležité je aby koža nebola opálená alebo natretá samoopaľovacím krémom.

Koľko ošetrení treba absolvovať?

Je to individuálne. Záleží na farbe a hustote ochlpenia. Štandardne však odporúčame 6-8 pravidelných ošetrení. Tieto ošetrenia majú rôznu časovú frekvencia odvíjajúca sa podľa oblasti na tele.

Je potrebná špeciálna starostlivosť po laserovej epilácii?

Štandardne sa nemusí dodržiavať špeciálna starostlivosť. Podľa potreby sa po ošetrení daná lokalita môže zasypať detským púdrom pre ukľudnenie pokožky. Ojedinele pri zvýšenom podráždení môžeme aplikovať hojivý krém ako je cicaplast, cicalfate. Dôležité je vyhýbať sa opaľovaniu a návšteve solária minimálne po dobu 2 týždňov. Používanie fotoprotekcie je samozrejmosťou v slnečnom období.

Ako sa starať o kožu medzi jednotlivými ošetreniami?

Dve dôležité veci, ktoré treba dodržiavať medzi jednotlivými sedeniami sú vyhýbať sa opaľovaniu (aj solária, aplikácia samoopaľovacích prípravkov aspoň týždeň pred ošetrením) a nevytrhávať chĺpky. Holenie je samozrejme dovolené.

Kedy môžem očakávať prvý výsledok?

Prvý výsledok sa dostaví cca medzi 2-3 týždňom od ošetrenia. Chĺpky postupne vypadávajú, ochlpenie sa preriedi. Ďalšie chĺpky už rastú pomalšie a po každom ošetrení sú jemnejšie.

Kedy nemôžem absolvovať laserovú epiláciu?

Laserovať môžeme iba zdravých ľudí. Laserová epilácia je kontraindikovaná pri tehotenstve, zápaly, infekcie a všetky akútne kožné prejavy v mieste ošetrenia. Všetky užívané lieky treba skonzultovať pred samotným ošetrením. Laserová epilácia sa môže vykonávať iba na neopálenej pokožke. Preto je dôležité počas a tesne pred ošetreniami sa neopaľovať, vynechať návštevu solárií alebo používanie samoopaľovacích prípravkov.

Je laserová epilácia bolestivá?

Musíme povedať, že laserová epilácia nie je bezbolestná. Avšak miera bolestivosti je veľmi individuálna. Väčšina klientov ju zvláda bez väčších útrap, pociťuje pri tom štipkanie a jemné pálenie.

Lipocryo

Načo sa používa?

Je to neinvazívna metóda na formovanie postavy a odbúravanie podkožného tuku. Ide o proces zmrazenia tukových buniek, ktorých obsah sa skryštalizuje a následne dochádza k odumretiu a vyplaveniu lymfatickým systémom.

Ako prebieha zákrok?

Pred ošetrením si zakreslíme a odmeriame ošetrované miesto. Nanášame kontaktný gél. Potom prikladáme vákuovú hlavicu, ktorá si vtiahne tukovú riasu do aplikátora. Počas ošetrenia klient cíti mierny tlak. Ošetrenie nie je bolestivé. Pri každom klientovi je individuálna doba nasatia. Počas ošetrenia dochádza v aplikátore k schladeniu ošetrovaného miesta v ktorom potom dochádza k procesu kryštalizácie, rozpadu tukových buniek a následnému vyplaveniu.

Pôsobí len na tukové bunky, teda nepoškodzuje nervy, cievy ani vnútorné orgány.

Ktoré oblasti je možné ošetrovať?

Lipocryo je možné aplikovať na všetkých častiach tela , kde je tukový vankúš, ktorý je možné vákuovo vtiahnuť do aplikátora napr. brucho, vnútorná strana stehien, vonkajšie stehná, boky...

Pre koho je vhodné ošetrenie?

Ideálny kandidát má lokalizovaný tuk v tukových vankúšoch. Nejde teda o obézneho jedinca. Obvykle sa za hranicu berie nadváha cca 10kg.

Čo dodržiavať po ošetrení?

Je dôležité dodržiavať pitný režim, pravidelný pohyb.

Neodporúča sa po ošetrení prvý týždeň prehrievať ošetrované miesto napr. opaľovanie, sauna alebo solárium. 

Kedy sa dostaví efekt po ošetrení?

K získaniu konečného výsledku je treba počkať minimálne 6 – 8 týždňov. Ak je potrebné, ošetrenie sa po tejto dobe môže zopakovať.

Pre koho nie je ošetrenie vhodné?

Ošetrenie nie je vhodné robiť v tehotenstve alebo po dobu kojenia ako aj pri alergii na chlad. Vážnejšie zdravotné problémy treba vždy konzultovať s lekárom a ten zváži vhodnosť ošetrenia.

Mezoterapia vlasov

Kmeňové bunky, drakuloterapia do vlasov

O aký zákrok ide?

Je to mezoterapeutická, revitalizačná metóda. Vďaka kompozícii účinných aktívnych látok dochádza k regenerácii vlasov, napomáha k opätovnému rastu vlasov. Mezoterapeutický roztok obsahuje rastové faktory, nezosieťovanú kyselinu hyalurónovú, peptid medi, vitamíny, aminokyseliny, antioxidanty, koenzýmy.

Ako ošetrenie prebieha?

Pred zákrokom je možné pokožku vlasov znecitlivieť anestetickým roztokom. 

Mikroinjekciou sa aplikuje pod kožu sterilný biologický roztok alebo kmeňové bunky alebo krvná plazma podľa ordinácie lekára na základe trichologického vyšetrenia.

Počet opakovaní?

Štandardne sa aplikuje 10-12 sedení, klient/ klientka absolvuje ošetrenie každé dva týždne. Udržiavacie sedenie pozostáva z troch sedení po 6 mesiacoch od posledného ošetrenia

Ktoré ošetrenie je pre mňa vhodné? Mezoterapia, kmeňové bunky, drakuloterapia?

Na základe konzultácie a trichologického vyšetrenia lekár určí typ ošetrenia

Kedy sú viditeľné výsledky?

Začiatočná fáza sa prejavuje zhoršením stavu, vlasy začnú vypadávat a po niekoľkých týždňoch sa stav stabilizuje. Výsledky sú viditeľné po ukončení celej terapie – po 6 mesiacoch

Kedy zákrok podstúpiť?

Ako prevenciu vypadávania vlasov, posilnenie vlasov, stimulovanie vlasových folikulov, hydratácia vlasov, prísun živín a pri vypadávaní vlasov.

Ako vyzerám po ošetrení?

Po zákroku je možné vidieť malé, drobné vpichy vo vlasovej časti, no klient/ klientka bežne funguje v každodenných aktivitách

Kozmetika Dr.Sandra

Ako zistím ktorý krém je vodný pre moju pleť?

Je to veľmi jednoduché. Typické pre mastnejšiu pleť je, že v priebehu dňa sa na tvári vytvárajú lesklé fľaky aj pod make-upom a póry v T-zóne sú rozšírené. Pokiaľ máte pocit, že vaša pleť je dehydrovaná a so sklonom k akné odporúčame hydratačný krém Dr.Sandra. Ten pleť hydratuje a zadržiava vodu v bunkách.

Naopak veľmi suchá pokožka, už po od líčení alebo umytí vodou je veľmi napätá a potrebuje výživu. Vtedy odporúčame výživný krém Dr.Sandra.

Ak mate pocit, že vaša pokožka je suchšia len na niektorých miestach odporúčame polomastný krém Dr.sandra, ktorý je určený pre všetky tipy pleti, v niektorých prípadoch možno kombinovať s hydratačným krémom.

V prípade, ak si nieste istý výberom , obráťte sa na náš vyškolený personál.

Ako správne používať krémy Dr.Sandra?

V prvom rade si treba uvedomiť, že krémy sú určené pre dospelých. Avšak niesú vekovo ohraničené. Krémy su prispôsobené na použitie cez deň aj na noc. Okrem toho, že sa môžu medzi sebou kombinovať, sú vhodné aj pod make-up. Naše klientky zvyčajne používajú hydratačný krém na deň, polomastný a výživný na noc, čo však neznamená, že ich nemôžete použiť inak alebo viac krát za deň. Odporúčame si vyskúšať individuálne. Môžu sa používať aj ako maska na tvár.

Ako správne uskladniť krémy Dr.Sandra?

Naše krémy neobsahujú žiadne chemické látky. Teplotné rozdiely sú povolené od 0-40°C, avšak odporúčame krémy uskladňovať pri stabilnej teplote 15-22°C a v suchom prostredí. Problémom môže byť kontaminácia krému prstami ,ktoré niesú dobre umyté. Preto odporúčame krémy po otvorení udržovať v chladničke. Čo je drobná nevýhoda pre koncového spotrebiteľa. Výhoda je, že nedostávame do tela žiadne škodlivé látky. Doba exspirácie je dva mesiace.

Môže krémy používať aj alergický pacient?

Počas našej dlhoročnej desaťročnej praxe sme nezaznamenali žiadne alergické reakcie,pracujeme s komponentmi, ktoré poznáme tridsať rokov,treba si však uvedomiť,že pracujeme s ľudským telom a to ma veľa podôb. Neexistuje na svete žiadna látka na ,ktorú by človek nemohol mať alergiu. Naše krémy sú hypoalergénne, preto riziko alergie je veľmi nízke, ale aj tak nie nulové.

Ako používať pleťovú vodu?

Všetky pleťové vody odporúčame používať po odlíčení 2x denne ráno/večer. Niesú vhodné na odličovanie!

Ako správne uskladniť pleťové vody?

Všetky naše výrobky odporúčame uskladňovať rovnako v suchu, pri stabilnej teplote, nevystavovať na slnku. Doba exspirácie je dva mesiace.

Dá sa kozmetika kúpiť aj osobne?

Všetky naše produkty máme k dispozícií na predaj na recepcií našej kliniky Esthetic v Bratislave. Pri osobnom odbere NIEJE nutná objednávka cez e-shop.

Kyselina hyalurónová

Čo je kyselina hyalurónová a na čo sa používa?

Kyselina hyalurónová je prirodzenou súčasťou nášho tela, vyznačuje sa schopnosťou viazať veľké množstvo vody, vekom však jej produkcia výrazne klesá. Vo forme výplňových materiálov sa s obľubou využíva na vypĺňanie vrások, najčastejšie nosovoústnych vrások, ale taktiež modeláciu a dopĺňanie objemu v rôznych oblastiach tváre, najčastejšie pier, líc, brady, kruhov pod očami.

Kedy zákrok podstúpiť?

Zákrok je vhodný pre všetky vekové kategórie, či už si klient želá vyladiť proporcie tváre – zvýrazniť lícne kosti, zväčšiť objem pier, harmonizovať profil zvýraznením brady, alebo vrátiť čas a doplniť stratený objem v strednej časti tváre, vyplniť tvoriace sa nosovoústne ryhy, alebo napnúť strácajúcu sa kontúru pier. Každej aplikácii predchádza konzultácia s lekárom, pri ktorej sa odporučí presnú postup.

Kedy zákrok nemôžem podstúpiť?

Zákroku predchádza konzultácia s lekárom, ktorý s klientom preberie jeho zdravotný stav, v skratke sa ošetrenie nevykonáva v tehotenstve, pri dojčení, v prípade autoimunitných ochorení, v prípade infekcií, či už celkových, alebo lokálnych v oblasti tváre. Väčšina materiálov obsahuje primiešaný lidokaín, preto sa nesmie používať pri známej alergii.

Ako zákrok prebieha? Je bolestivý?

Po dezinfekcii oblasti aplikácie sa ihlou, alebo kanylou do želanej oblasti aplikuje sterilný gél zo striekačky. Materiál obsahuje primiešané lokálne anestetikum na zmiernenie nepríjemných pocitov počas aplikácie. Vnímanie bolesti je veľmi individuálne, taktiež závisí od ošetrovanej oblasti. Množstvo použitého materiálu a dĺžka zákroku je tiež veľmi individuálna.

Ako vyzerám po zákroku a kedy sa dostaví efekt?

Po zákroku môže dôjsť k začervenaniu miest vpichov, podľa ošetrovanej oblasti pozorujeme viac, alebo menej výrazný opuch – najvýraznejší pri aplikácii KH do pier, taktiež môže dôjsť k tvorbe modrín. Efekt zväčšenia sa dostaví okamžite , avšak na definitívny výsledok po odpuchnutí a vyhladení nerovností si musíme počkať týždeň až dva.

Koľko vydrží efekt? Je potrebné zákrok opakovať?

Dĺžka efektu je veľmi individuálne, pohybuje sa zväčša medzi 6 a 12 mesiacmi v závislosti od druhu a množstva použitého materiálu, od metabolizmu a životného štýlu klienta a taktiež od miesta aplikácie. Ak si klient želá výsledok udržať, je potrebné zákrok opakovať.

Ako viem odhadnúť cenu zákroku? Bude mi stačiť jeden ml?

Cena zákroku sa určí pri konzultácii s lekárom, závisí od druhu a množstva použitého materiálu, ktoré je rôzne pre rôzne oblasti a želaný efekt. Na jednu oblasť je vo všeobecnosti potrebné použiť 1-3ml produktu.

Mezoterapia tváre

Čo je mezoterapia?

Je to omladzujúca revitalizačná metóda, ktorá hydratuje a tonizuje pleť. Stimuluje novotvorbu kolagénu, napína uvolnené kolagénové vlákna, čím odstaňuje ochabnutosť. Zvyšuje pevnosť kože a jej elasticitu. Aplikuje sa na tvár, krk, dekolt, ruky

Aký je priebeh?

Ošetrenie spočíva v aplikovaní malých vpichov mezoterapeutického roztoku, aby sa kyselina hyalurónová a komplex účinných látok, ktoré obnovujú štruktúru pokožky, rozšírili rovnomerne

Je ošetrenie bolestivé?

Pred zákrokom aplikujeme na ošetrovanú oblasť anestetický sprej 10-15 minút

Klient/klientka cíti mierne štipnutie, pichnutie

Koľko krát je potrebné zákrok absolvovať?

Kúra pozostáva zo 4 sedení v dvojtýždňových intervaloch, ak chceme aby mezoterapia účinkovala 6-12 mesiacov.

Odporúča sa absolvovať udržiavacie sedenie raz za 6-12 mesiacov

Koľko ošetrenie trvá?

Samotné ošetrenie trvá 30 minút, závisí od citlivosti klienta/klientky. Záver spočíva v hojivom regeneračnom LED svetle na 20 minút.

Kedy zákrok podstúpiť?

V rámci prevencie. Pri nerovnováhe hormónov, prvých vráskach. Pri suchej, unavenej pokožke. Pri strate jasu a žiarivosti pleti. Pred dôležitou spoločenskou udalosťou. Po pôrode, v menopauze a pri fajčení. Pri nespokojnosti so stavom pleti.

Kedy zákrok nepodstúpiť?

Zákrok nieje vhodné vykonávať pri infekčných, vírusových, zápalových ochoreniach ako aj pri herpese na pere a tvári. Pri užívaní antibiotík. Pri akútnych onkologických ochoreniach.

Ako vyzerám po ošetrení?

Po ošetrení je pleť mierne začervenalá, závisí od citlivosti pleti, 4 hodiny po zákroku je možné na ošetrovanú lokalitu naniesť denný krém. Klient/klientka môžu pokračovať v každodenných aktivitách.

Kedy vidieť výsledok?

Výsledky sú viditeľné individuálne, závisí od toho, v akom stave bola pleť pred zákrokom.
Výsledky je možné vidieť už po prvom ošetrení alebo po absolvovaní celej kúry.

Oxylift

Čo je to oxylift?

Je to kyslíková neinvazívna metóda ošetrenia tváre, pri ktorej sa pomocou pištole a prúdu kyslíka vpravujú do pokožky účinné látky a vitamíny. Môže sa aplikovať na tvár, krk, prípadne aj na dekolt.

Ako pôsobí pleť po ošetrení?

Pleť ostáva po ošetrení svieža, jasná a hydratovaná.

Aké má účinky?

Vypína pokožku ošetrovaného miesta, hydratuje, prekysličuje pokožku, spevňuje pleť. Pleť nadobúda mladší a sviežejší vzhľad.

Je to bezbolestné ošetrenie?

Ošetrenie je veľmi príjemné ochladzujúce a bezbolestné.

Pre koho je vhodné toto ošetrenie?

Ošetrenie je určené ľuďom, ktorí majú unavenú a povädnutú pokožku, potrebujú osviežiť pleť.

Rázová vlna

Pre koho je určené ošetrenie rázovou vlnou?

Ošetrenie rázovou vlnou je určené pre všetkých, ktorí potrebujú spevniť pokožku, eliminovať prejavy celulitídy a vyrovnať nerovnosti podkožného tuku napr. po liposukcii.

Koľko ošetrení musíme absolvovať?

Počet ošetrení je veľmi individuálny, záleží hlavne od stavu pokožky a stupňa celulitídy.

Štandardne odporúčame absolvovať minimálne 10 pravidelných ošetrení.

Ktoré lokality sa dajú ošetriť rázovou vlnou?

Sú to hlavne zadok, stehná, brucho a ramená.

Ako často treba absolvovať ošetrenie rázovou vlnou?

Ošetrenia odporúčame absolvovať pravidelne 2 – 3x do týždňa. Medzi ošetreniami musí byť pauza jeden deň.

Kedy sa dostaví prvý výsledok?

Je to veľmi individuálne, záleží hlavne od stavu pokožky, stupňa celulitídy, ale tiež aj od spolupráce klienta. Výsledok ovplyvní aj dodržiavanie pitného režimu, zvýšenie pohybovej aktivity a zlepšenie stravovacích návykov.

Stačí keď budem chodiť na rázovú vlnu a zbavím sa celulitídy?

Určite nie. Celulitídu možno definovať ako zmeny v podkožnom tkanive, ktoré sú vyvolané zlou životosprávou, sedavým spôsobom života, zlou funkčnosťou lymfatického systému, genetikou, hormonálnymi zmenami. Ošetrenie rázovou vlnou je potrebné kombinovať s lymfodrenážou, pre rozprúdenie lymfy a urýchlenie odplavenia toxínov z tela. Dôležitý je pitný režim. Príjem tekutín minimálne 2l. Zvýšená pohybová aktivita a upravenie stravovacích návykov má veľmi pozitívny vplyv na výsledný efekt. Výsledok je schopná klientka ovplyvniť sama.

Ako dlho vydrží výsledok?

Je to veľmi individuálne, záleží hlavne od stavu pokožky, stupňa celulitídy, ale tiež aj od spolupráce klienta. Pre udržanie čo najdlhšieho výsledku je vhodné aspoň 1x do mesiaca absolvovať tzv. udržiavačku teda jedno ošetrenie rázovou vlnou.

Kedy sa neodporúča alebo nesmie robiť ošetrenie rázovou vlnou?

V prvom rade ošetrujeme zdravých klientov. Medzi kontraindikácie zaraďujeme tehotenstvo, zápal alebo infekcia v mieste ošetrenia, kŕčové žily. Vážnejšie zdravotné problémy treba vždy individuálne konzultovať s lekárom a ten zváži vhodnosť ošetrenia.

Scarlet

Na čo slúži ošetrenie Scarlet?

Ošetrenie Scarlet je ihličková rádiofrekvencia, ktorej úlohou je stimulácia kolagénnych a elastínových vláken. Ošetrenie ovplyvňuje kvality kože, spevňuje pokožku, vypína kontúry tváre, zjemňuje a dokáže vyhladiť vrásky, nerovnosti a póry.

Koľko ošetrení je potrebné absolvovať?

Počet ošetrení je individuálny, zohľadňuje sa vek a stav pokožky. Pre maximálny efekt doporučujeme absolvovať ošetrenie 3x vo frekvencii 1x mesačne.

Ako bude vyzerať moja pleť po tomto ošetrení?

Keďže pri tomto ošetrení pôsobí teplo, štandardná reakcia ošetrenej plochy je začervenanie. Je však veľmi individuálne vzhľadom na citlivosť každého klienta. Toto začervenanie môže pretrvávať maximálne do 24 hodín od zákroku. Po ošetrení aplikujeme LED červené svetlo, ktoré začervenie stlmí.

Môžem si dať po ošetrení make-up?

Po ošetrení nieje vhodné ihneď si nanášať make-up. Je dobré keď si pleť necháme trochu oddýchnuť a regenerovať. Ak je však nevyhnutné, make-up si na tvár môžete dať najskôr po 4 hodinách od zákroku.

Môžem absolvovať ošetrenie keď som opálená?

Toto ošetrenie môžete absolvovať aj keď ste opálená bez akýchkoľvek problémov.

Môžem ísť po ošetrení na slnko sa opaľovať?

Ihneď po ošetrení neodporúčame ísť sa slniť ani do solária. Najvhodnejšie je nechať kožu zregenerovať aspoň 48 hodín od zákroku.

Kedy bude viditeľný výsledok?

Efekt alebo výsledok je individuálny, zohľadňuje sa vek a stav pokožky. K novotvorbe kolagénu dochádza v priebehu 2-3 mesiacoch od prvého ošetrenia. Výsledok sa dostavuje postupne. Prvé zmeny v textúre pokožky sú viditeľné alebo citeľné už po prvom ošetrení.

Je toto ošetrenie bolestivé?

Je to veľmi individuálne. Aj keď by sme toto ošetrenie nenazvali bolestivým, skôr majú klienti v niektorých lokalitách nepríjemné pocity alebo jemné pálenie ši pocit tepla. Väčšina klientov ho zvláda však bez väčších útrap. Niekedy pre väčšie pohodlie klienta, používame lokálne anestetikum a tým sa vytráca akýkoľvek diskomfort z ošetrenia.

Kedy nemožno podstúpiť ošetrenie Scarlet?

V prvom rade ošetrujeme zdravých klientov. Medzi kontraindikácie zaraďujeme tehotenstvo, zápal alebo infekcia v mieste ošetrenia, herpes, klienti nesmú mať kovové implantáty, kardiostimulátor ani implantované žiadne iné elektronické zdravotnícke pomôcky. Vážnejšie zdravotné problémy treba vždy individuálne konzultovať s lekárom a ten zváži vhodnosť ošetrenia.

Scinbooster

Čo je Skinbooster?

Je to omladzujúca metóda, určená všetkým vekovým kategóriám, v ktoromkoľvek ročnom období. Aplikuje sa prístrojom Vital injektor, ktorý pomocou vákua kontroluje hĺbku aplikácie a vďaka 5 ihlovému nástavcu precízne rozdeluľuje objem dávky. Vstrekuje kyselinu hyalurónovú, ktorá pleť hydratuje, rozjasňuje, eliminuje jemné vrásky, zabezpečí lifting tváre. Ošetrovať sa môže tvár, krk, dekolt, chrbty rúk, brucho, prsia a boky.

Aký je priebeh ošetrenia?

Pred ošetrením nanesieme na 15 minút anestetický sprej, ktorý pokožku znecitlivie. Pištolou sa pod kožu aplikuje kyselina hyalurónová na problémovú partiu vo forme drobných kvapiek, ktoré vidieť v deň zákroku. Po zákroku sa nanesie denný krém a necháme pôsobit červené, hojivé, regeneračné LED svetlo

Aký je počet opakovaní?

Ošetrenie je potrebné absolvovať raz za mesiac, tri krát za sebou. Udržiavacie sedenie je možné absolvovat raz za 6 mesiacov alebo raz za rok podľa stavu pleti

Kedy sú viditeľné výsledky?

Výsledky je možné vidieť už aj po prvom sedení. Výhodou je, že pleť po absolvovaní celej kúry stále pracuje, hydratuje a liftuje ošetrovanú lokalitu.

Kedy zákrok podstúpiť?

Ak je pleť dehydrovaná, suchá, povädnutá, ochabnutá, zašednutá koža bez jasu, ak má klient / klientka jazvy po akné, strie na koži prípadne farebné nerovnosti

Kedy zákrok nepodstúpiť?

Pri akútnych zápalových, vírusových, bakteriálnych ochoreniach a ak má klient / klientka herpes na ošetrovanej ploche.

Ako vyzerám po zákroku?

Tesne po ošetrení môže byť pleť začervenalá. V prípade cievok na tvári sa môžu vyskytnúť malé modrinky, na ktoré nanesieme krém s obsahom arniky. Vďaka regeneračnému červenému LED svetlu môže klient / klientka bežne fungovať v každodenných aktivitách. Prvé 4 hodiny po zákroku je nutné sa vyhýbať slnečnému žiareniu, prašnému prostrediu a náročnej fyzickej aktivite. Na druhý deň je možné naniesť na tvár make-up.

Velashape

Načo sa používa VelaShape?

Používa sa predovšetkým na zmiernenie celulitídy a podporuje redukciu objemu tkaniva.

Aký je postup pri ošetrení?

Pred začiatkom ošetrenia si na ošetrované miesto nanesieme špeciálne výživné mlieko, ktoré pôsobí na zmiernenie celulitídy.

Čo cíti klient počas ošetrenia?

Pri prvom ošetrení, môže klient pociťovať diskonfort v podobe miernej bolestivosti v ošetrovanej oblasti. Každým ďalším ošetrením sa stuhnuté tukové a celulitídne ložiská rozmasírujú a ošetrenie sa stáva príjemnejším. Počas ošetrenia na požadovanom mieste pôsobíme rádiofrekvenciou a infračerveným žiarením, ktoré spôsobuje prehriatie tkaniva a zvyšuje prísun kyslíka do buniek. Na ošetrovanom mieste dochádza k prehriatiu na povrchu kože na 39-41 stupňov. V tkanive dochádza k prehriatiu až 60 stupňov. Napriek tomu klient cíti na ošetrovanom mieste príjemné teplo. Vákuum a špeciálne navrhnuté rollery, ktoré masírujú tkanivo a umožňujú ľahší prienik energie do tkaniva. Výsledkom je rozpad tukových buniek, zlepšenie lymfatického prekrvenia a redukcia celulitídy.

Aké sú vhodné oblasti na ošetrenie?

Ošetrujeme zadok, oblasť predných a zadných stehien, brucho a ruky.

Čo dodržiavať po ošetrení?

Treba dodržiavať pitný režim (2 – 3l vody denne), pri sedavom zamestnaní sa odporúča aspoň 30 min. chôdze denne. Vhodné sú aj lymfodrenážne masáže.

Pre koho nie je vhodné ošetrenie?

Neodporúča sa pacientom s kardiostimulátorom, pri rakovine kože, pri kovových implantátoch, v tehotenstve alebo počas kojenia, pri herpese Simplex na ošetrovanom mieste, pri kŕčových žilách na ošetrovanom mieste.Vážnejšie zdravotné problémy treba vždy individuálne konzultovať s lekárom a ten zváži vhodnosť ošetrenia.

Ako bude vyzerať koža po ošetrení?

Po ošetrení môže byť koža mierne začervenala , môžu sa vyskytnúť mierne podliatiny, zvyčajne však v priebehu niekoľkých dní miznú. Po ošetrení mate pocit ako pri svalovici, čo je však úplne bežné.

Koľko ošetrení treba podstúpiť aby som videl/a efekt?

Pri každom klientovi je to individuálne a špecifické. Prvé zmeny môže byť vidieť už po 1-3

Kontakt

Esthetic, s.r.o.
Partizánska 2
811 01 Bratislava

Otvorené:
Pondelok - Piatok
07:00 - 19:00