Chemický peeling

Chemický peeling je metóda, pri ktorej je na pokožku aplikovaná ovocná kyselina v 35, 50 až 70%-nej koncentrácii.

Chemický peeling

Ošetrujú sa najmä tvár a dekolt, chrbát, stehná, predlaktia a chrbty rúk. Výsledkom je zlepšenie stavu akné a mastnej pokožky, zjemnenie jej povrchu, sploštenie jaziev a zmenšenie veľkosti pórov, lepšia hydratácia, zblednutie pigmentových škvŕn, vyhladenie jemných povrchových vrások a celkovo jasnejší vzhľad pokožky. Zákrok je potrebné absolvovať 3 až 8-krát podľa stavu kože. Pracujeme s prípravkami americkej firmy Neostrata, ktoré obsahujú 100% voľnú kyselinu glykolovú, čím je zabezpečená najvyššia biologická dostupnosť. Zákrok je možné kombinovať s mikrodermabráziou a ošetrením intenzívnym pulzným svetlom najnovšej generácie.

Priebeh zákroku

Lekár po dezinfekcii kože nanesie špeciálnym štetcom 70% kyselinu a po krátkom pôsobení / 3 - 15 minút/, ju priamo na koži neutralizuje. V liečbe je možné použiť aj fenol, kyselinu kojovú, alebo TCA. Zákrok sa robí v neslnečnom období, raz za 2 týždne 8-10 krát po sebe.

Kedy nie je možné zákrok vykonať?

Ak má klient aktívny herpes simplex, vírusovú bradavicu v mieste peelingu, užíva isotretinoinu / Roaccutan / v posledných troch mesiacoch, alebo má v anamnéze tvorbu hypertrofických jaziev anamnéze, zákrok sa nevykonáva v tehotenstve, v období počas ktorého sa vykonáva chemický peeling je nevyhnutné vyhýbať sa slnečnému žiareniu a pobytu a opaľovaniu sa v soláriu.

Kontakt

Esthetic, s.r.o.
Partizánska 2
811 01 Bratislava

Otvorené:
Pondelok - Piatok
07:00 - 19:00