Dracula Terapia - liečba obohatenou plazmou

Liečba vrások vlastnou obohatenou plazmou je jednoduchá účinná metóda na vyhladenie vrások a naštartovanie tvorby kolagénu v povädnutej koži.

Dracula

Anti-Aging efekt vlastnej plazmy obohatenej o krvné doštičky je v medicíne známy už desaťročia a používa sa na regeneračný účinok a zlepšenie hojenia. Po krvnom odbere spracujeme odobratú krv v centrifúge a do 20 minút ju aplikujeme do hlbokých a vrások a následne do celej pokožky tváre mezoterapiou.

Pri  draculo terapii, spolupracujeme s najlepšími. Pri estetickej medicíne, liečbou obohatenou plazmou používame najkvalitnejšie vymoženosti estetickej medicíny. Liečba vrások vlastnou obohatenou plazmou je síce jednoduchá účinná metóda na vyhladenie vrások a naštartovanie tvorby kolagénu v povädnutej koži, ale pokiaľ pri nej nepoužívate najkvalitnejšie medicínske pomôcky, ktoré ponúka trh, nie je tak účinná. Klinika plastickej chirurgie Esthetic, však spolupracuje iba s najlepšími, preto pri našej draculo terapii volíte pre seba najvyššiu a tak najúčinnejšiu kvalitu.

Autologná krvná plazma,  bohatá na trombocyty sa podľa noriem FDA môže označovať ako PRP (platelet rich plasma) iba pri obsahu trombocytov vyšších ako než 50 %. Trombocyty sú práve tou podstatnou zložkou krvnej plazmy, ktorá zaručuje žiadaný efekt a to vďaka rastovým faktorom. Dokonalo ich oddeliť od ostatných zložiek krvi  (červené, biele krvinky) nie je jednoduché vzhľadom na ich podobný objem a hmotnosť. Aj keď existuje niekoľko spôsobov prípravy, niektoré z nich trombocyty poškodzujú  a väčšina z nich je potom neúčinná, pretože získaná plazma v sebe nesie minimálne množstvo trombocytov. Práve preto klinika Esthetic spolupracuje s firmou Regen Lab, ktorá vo svojich skúmavkách využíva patentovaný separačný gél, ktorý dokáže odfiltrovať ostatné zložky krvi, avšak zadrží krvné doštičky. Na základe štúdií garantuje v získanej plazme 80 % aktívnych trombocytov a to dokonca alfa granúl.  Krvné doštičky tak zostávajú zachytené na špeciálnom thixotropnom gele a na stenách skúmavky, pričom jej niekoľkonásobným otočením  sa v skúmavke uvoľňujú späť do objemu získanej krvnej plazmy a vzniká tak A-PRP s optimálnou koncentráciou.

Skúmavky Regen Lab spadajú podľa európskeho nariadenia 93/42/EEC do kategórie IIb, medical devices.  Určené sú teda k aplikácií získaného materiálu späť do človeka, na rozdiel od skúmaviek IVD.  Skúmavky sú vyrobené zo skla, ktoré poskytuje ideálne prostredie pre prežitie trombocytov.

Skúmavky IVD (in vitro diagnostic) sú určené, už podľa názvu, iba k odberu krvi za účelom testu a sú vyrobené z plastu. Nepodliehajú tak prísnym kritériám ako zdravotnícke prostriedky triedy IIb. Príprava PRP v IVD skúmavkách za účelom ďalšej aplikácie in vivo je nelegálne.

Z hľadiska sterility je dôležité aj zachovanie uzavretého systému prípravy. Regen Lab , s ktorým klinika Esthetic spolupracuje využíva systém Vacutainer, kedy dochádza k otvoreniu podtlakovej skúmavky behom celej prípravy. Výhodou tohto systému je tiež to, že postup je unifikovaný a tak  ktokoľvek môže pripraviť výsledný materiál v rovnakej kvalite.

V neposlednom rade, podstatné sú aj  certifikácie, ktoré potvrdzujú správny proces výroby či sterilizácie skúmaviek. Výroba Regen Lab produktov je v GMP podmienkach štandardných pre výrobu liečiv, dodržiavané sú všetky normy ISO a certifikované sú aj samotné skúmavky. Spoločnost Regen Lab je jednou z mála, ktorá získala certifikáciu na svoje produkty naprieč kontinentmi - Amerika (FDA), Európa (CE), ale tiež Ázia a Austrálie. Firma je tiež jedinou spoločnosťou na svete, ktorá umožňuje certifikované skombinovanie PRP s kyselinou hyaluronovou v uzavretom systéme a to iba v jednom kroku, lebo kyselina je priamo súčasťou podtlakové skúmavky, do ktorej sa odoberá krv na prípravu PRP. Produkt Cellular Matrix, ktorý klinika Esthetic používa je dokonca patentovaným svetovým unikátom.

O zákroku:

  • je minimálne bolestivý
  • vyrovnáva vrásky, jazvy, regeneruje kožu
  • vykonáva sa raz za 3 mesiace
  • výsledkom je vyhladená svieža pokožka

V rámci terapie sa klientovi odoberie 10ml krvi, ktorá sa následne spracuje a aplikuje do nosovoperových rýh, prípadne formou mezoterpie - nappage do podkožia celej tváre, možná je aj kombinácia oboch metód.

Kontakt

Esthetic, s.r.o.
Partizánska 2
811 01 Bratislava

Otvorené:
Pondelok - Piatok
07:00 - 19:00