Ellanse - tekuté nite

Ellanse je aktivačná výplň. Na rozdiel od ostatných prípravkov na báze kyseliny hyalurónovej Ellanse vyplňuje tkanivo a doplňuje objem aktiváciou vlastného kolagénu.

Ellanse - Tekuté nite

Ellanse stimuluje jedinečnou formou tvorbu vlastného kolagénu.

 • „Tekuté nite“ - ELLANSE - je nová biorevitalizačná výplň, ktorá zosilňuje pokožku aktiváciou tvorby vlastného kolagénu.
 • Prirodzený objem ošetrených oblastí a nezmenená mimika tváre zostávajú zachované

Lokality ošetrenia Ellanse

Tvár

 1. vyplnenie spánkovej časti
 2. vyrovnávanie ustupujúcej brady
 3. vyzdvihnutie obočia, kruhy pod očami
 4. korekcia nerovností nosa
 5. vyrovnanie kontúr

Krk a dekolt

 1. zpevnenie stenšenej, ochabnutej pokožky

Chrbát rúk

 1. zpevnenie, vyrovnanie povrchu bez nadbytočného objemu

Čo je Ellanse?

Ellanse je gél na báze kyseliny kapronolaktonovej určený na spevnenie a modeláciu pokožky. V estetickej medicíne sa používa ako vstrebateľné nite, v chirurgii ako vstrebateľný šicí materiál. Vďaka vynikajúcím vlastnostiam tejto látky – pomalému vstrebávaniu a vysokej elasticite ide o nový biorevitalizačný typ dermálnej výplne.

Prečo Ellanse?

Základnou vlastnosťou výplní ELLANSE je aktivácia tvorby kolagénu nielen okolo ale aj vo vnútri gélovej výplne. Aplikácia gélu do podkožia aktivuje vznik siete mäkkých kolagénových vlákien typu I a III, ktoré pracujú ako biologická výstuha - spevňujú pokožku a vracajú jej elasticitu (pružnosť). Tohoto spevnenia sa dá dosiahnuť bez zväčšovania objemu ako je u klasických výplňových materiálov na bázi kyseliny hyalurónovej.

Výhody Ellanse

 • Dlhodobý efekt - výplň, u ktorej sa dá zvoliť dĺžka trvania výsledku
 • Zachovanie prirodzeného objemu a mimiky
 • Predĺžená vstrebateľnosť
 • Bezpečnost - minimálne riziko vzniku alergických reakcií

Ellanse získal v roku 2011 ocenenie mezinárodnej společnosti Frost & Sullivan v nominácií „Inovácie dermálnych výplní“. Prípravok je povolený FDA.

Rozdelenie výplní Ellanse

Rada výplní ELLANSE je zastoúpená štyrmi typmi, ktoré sa líšia dĺžkou trvania estetických účinkov (od 1 do 4 rokov). Trvanlivosť od jedného do štyroch rokov závisí od zvoleného prípravku.

Rada dermálnych výplní Ellanse zahrňuje štyri prípravky podľa trvanlivosti:

 • ELLANSE-S – od 12 mesiacov
 • ELLANSE-M – od 20 mesiacov
 • ELLANSE-L – od 30 mesiacov
 • ELLANSE-E – od 48 mesiacov

Ako dlho efekt vydrží?

Medzi jedným až štyrmi rokmi - závisí od zvoleného preparátu. Pred ošetrením je potrebné sa poradiť s lekárom, typ výplne je individuálny podľa kvality pokožky. Po celú dobu je zachovaný prirodzený vzhľad, pokožka je hladká a mladistvá.

Koľko ošetrení je potrebných?

Záleží od stavu pokožky a zvolenej oblasti. Pri menších oblastiach stačí jedno ošetrenie. Pri vyššej strate elasticity alebo väčšiemu rozsahu sú vhodné k dosiahnutiu optimálneho výsledku 3 ošetrenia v minimálnom odstupe 3 mesiacov. Výsledný efekt trvá 3 - 4 roky, bez nutnosti ďalšieho doplňovania.

Kedy je viditeľný efekt?

Výsledný efekt je viditeľný hneď po zákroku. Tvorba vlastného kolagénu vo vnútri aj okolo výplne začína s odstupom 2 - 3 týždňov po ošetrení, pokožka sa postupne spevňuje

Ako sa chovať po ošetrení?

Je Odporúčané nekúpať sa v horúcej vode, vyhnúť sa intenzívnemu cvičeniu aspoň 24 hod po ošetrení, neopaľovať sa, ani v soláriu, po dobu aspoň 1 týždeň.

Sú potrebné kožné vyšetrenia pred aplikáciou ELLANSÉ?

Testovanie ELLANSÉ ™ nieje potrebné, výplň je biokompatibilná, teda zlúčitelná s tkanivom. Ide o bezpečný, plne vstrebateľný prípravok, ktorý sa postupne v tele odburáva.

Vedľajšie účinky

Rovnako ako pri ostatných výplní sa môžu vyskytnúť občasné vedľajšie účinky ako je lokálne začervenanie, opuch a modrinky. Všetky tieto prejavy obvykle ustúpia v priebehu niekoľko dní. Výnimočne môžu byť hmatateľné drobné hrčky tesne pod kožou spojené s príliš povrchnou aplikáciou. Jemnou masážou je ich možné vyrovnať.

Hodnotenie efektu Ellanse v súvislosti s vekom

20 rokov : zastavuje sa tvorba kolagénu v pleti, preventívnou aplikáciou Ellanse v tomto veku zachováva aktivitu kolagénových vlákien.
30 – 40 rokov : Ellanse vyplňuje vznikajúce vrásky, ubúdajúci objem stimuláciou vlastného kolagénu.
50 a viac rokov : Ellanse sú ideálne pre zvýšenie pružnosti pleti, spevnenie kontúr a zachovanie

Kontakt

Esthetic, s.r.o.
Partizánska 2
811 01 Bratislava

Otvorené:
Pondelok - Piatok
07:00 - 19:00