Intímna plastika

Labioplastika je operačné riešenie problémov, ktoré sa týkajú vonkajšieho genitálu u žien, konkrétne malých pyskov.

Intímna plastika

Ide o rôzne asymetrie veľkosti či tvaru malých pyskov, ktoré môžu byť vrodené, prípadne spôsobené androgennými hormonálnymi zmenami. Menej často úrazom či operáciou. Zmeny veľkosti, hlavne zväčšenie malých pyskov môže spôsobiť aj nadmerné schudnutie, či skorý a veľmi intenzívny sexuálny život. Zväčšené malé pysky okrem estetického problému, sú mechanicky viac dráždené – hlavne pri športe a pohlavnom styku. To vyvoláva chronické mieste zápaly - dermatitídy alebo infekcie pri sekundárnej močovej inkontinencii. Takže najčastejším dôvodom, čo vedie ženy aby podstúpili labioplastiku sú estetické požiadavky, zlepšenie sexuálneho života a zbavenie sa chronických zápalov intímnych partií či močových ciest. Tieto problémy potom nútia mladé ženy, ale aj dospelé ženy, ktoré už rodili, či po menopauze, vyhladať lekársku pomoc. Vďaka osvete a pokroku v zdravotníctve patria dnes už tieto operácie vo vyspelých krajinách k pomerne bežným.

Pred operáciou je dôležitá konzultácia s operatérom, aby sa obe strany dohodli na vhodnom operačnom postupe a ako by mal vyzerať finálny výsledok. Operácie menšieho rozsahu sa robia bežne v lokálnej anestéze s patričnou predoperačnou prípravou a nie je nutná hospitalizácia.

V prípade zvýšenej citlivosti pacientky alebo ak operácia zahŕňa aj ďalšie úpravy, napríklad korekcie vagíny, vtedy je vhodná celková anestéza s krátkou hospitalizáciou. Po operácií je vhodný kľudový režim – bez aktívneho športu a pohlavného styku zhruba 3 – 4 týždne. Operácie sú šetrné a prevádzané tak, aby po operácií bol vzhľad vonkajšieho genitálu prirodzený, bez rušivých jaziev, bez poruchy močenia a citlivosti malých pyskov a klitorisu ako dôležitej erotogénnej zóny, bez problémov v prípade ďalších pôrodov. Okrem korekcie veľkosti malých pyskov sa stretávame aj s ďalšími požiadavkami úpravy vonkajšieho genitálu. Najčastejším ďalším problémom je korekcia jazvy po opakovanej epiziotomii – nástrihu pri pôrodoch, čo spôsobuje niekedy zväčšenie pošvového vchodu a rozšírenie vagíny. Operáciou sa redukuje – zúži objemnejšia, relaxovaná vagína a zúži sa vchod, čo prináša obom partnerom lepšie sexuálne uspokojenie. V postmenopauzálnom období často dochádza aj k hypotrofii veľkých pyskov, úbytku tukového a väzivového tkaniva a naopak k nahromadeniu nadmerného tuku v oblasti ohambia – venušinho pahorku. Tento problém môžeme riešiť odobratím tukového tkaniva, kde je v nadbytku – liposukcia a zároveň ho môžeme doplniť do veľkých pyskov – lipografting, čo opticky a esteticky omladí ich vzhľad. Okrem toho môžeme pomocou laserovej terapie zlepšiť aj hypotrofiu sliznice vagíny a jej elasticitu. Tieto zákroky sa prevázdajú paušálne v lokálnej anestéze.

Kontakt

Esthetic, s.r.o.
Partizánska 2
811 01 Bratislava

Otvorené:
Pondelok - Piatok
07:00 - 19:00