Kryolipolýza - odburávanie podkožného tuku

Momentálne sa jedná o najefektívnejšiu neinvazívnu metódu na odbúravanie podkožného tuku.

Kryolipolýza

Ide o proces riadeného zmrazenia tukových buniek, ktorých obsah sa skryštalizuje, kvôli ktorému bunka odumrie a je z tela odstránená lymfatickým systémom. Klinické štúdie potvrdili, že účinnosť kryolipolýzy môže byť až 22 percent úbytku tukového tkaniva dva mesiace po ošetrení.

LipoCryo je možné aplikovať na všetkých častiach tela, kde je tukový vankúš, ktorý je možné vákuovo vtiahnuť do jedného z dvoch veľkostí aplikátora. Najžiadanejšími lokalitami pre kryolipolýzu sú brucho, vnútorné a vonkajšie stehná, spodná časť chrbta a vnútorná časť paží.

Aplikácia

Pred zákrokom - kryolipolýzou, teda zmrazením tuku, je na kožu aplikovaný špeciálny gél, tzv. kryoprotektant, ktorý chráni kožu pred poškodením a optimalizuje hĺbkový profil chladenia podkožného tuku. Aplikačná koncovka využíva satie k vtiahnutiu kože do svojej komory tvaru písmene U, kde je tlakom z oboch strán koža pritlačená na studené doštičky Peltierových kryo článkov. Pretože tuk mrzne pri vyšších teplotách ako koža, dôjde k jeho kryštalizácii, zatiaľ čo koža zostane pôsobením prístroja LipoCryo len chladná. Po zákroku registrujeme v mieste aplikácie začervenanie kože a tuhý útvar z vtiahnutej kože, ktorý sa však behom krátkej doby opäť rozvolní. V priebehu procedúry klient pociťuje mierny tlak a zo začiatku lokalizovaný pocit chladu, ktorý ale rýchlo ustupuje.

Obvykle sa za hranicu výhodnosti tejto metódy berie nadváha do 10 kg. Klient si po aplikácií musí udržovať stabilnú hmotnosť. Aplikácia je pohodlná, trvá maximálne hodinu.

Trvanie

Približne 40% výsledného efektu bude viditeľných za 15 dní, k získaniu konečného výsledku je treba počkať minimálne 6 týždňov.

Kontakt

Esthetic, s.r.o.
Partizánska 2
811 01 Bratislava

Otvorené:
Pondelok - Piatok
07:00 - 19:00