Laser lipolyza

V prípade drobných nepravidelností alebo zvyškov tukového nahromadenia či menších lokalít, je možné pacientovi odporučiť laserovú lipolízu.

Laser lipolyza

Nejde o odsávanie tuku ale o jeho rozpustenie. V lokálnej anestéze sa tenučkou kanilou zavedie do podkožia laserové vlákno. Miesto sa ošetrí odporúčanou energiou. Kedže nejde o mechanické odstránenie tuku ale o jeho rozpúšťanie, postupne sa v priebehu 2 – 3 mesiacov vstrebáva lymfatickým systémom.

Je vhodná tiež strojová lymfodrenáž (od druhého týždňa) ako doplňujúce ošetrenie na urýchlenie vstrebávania rozpusteného tuku – lizatu.

Ošetrenie je prakticky bezbolestnéa rekonvalescencia je rýchla. Minimálna bolestivosť alebo skôr citlivosť v mieste ošetrenia pretrváva približne 2 – 5 dní. Fyzická aktivita je možná už po niekoľkých dňoch, najneskôr do týždňa. Modrinky sa môžu objaviť minimálne, kompresnú bielizeň (spevňujúcu) je dobré nosiť aspoň 10 – 14 dní po zákroku. Po tomto type ošetrenia je menšie riziko nepravidelností ošetrovaného miesta. Vždy treba mať na mysli, že liposukcia alebo iné metódy na zredukovanie tuku v problematickej oblasti sú akýsi „body conturing“ teda domodelovanie postavy. Ak už pacientka schudla a na niektorých miestach jej zostali menšie nahromadenia – ide väčšinou o vrodené konfigurácie postavy (ako hrubšie členky, širšie ramená, stehná, kolená, vrodené nahromadenie tuku v oblasti podbradku atď.)

Okrem vrodenej predispozície rozloženia tuku, ďalšou častou príčinou ukladania tuku do problematických oblastí sú rôzne hormonálne nezrovnalosti (napríklad znížená funkcia štítnej žľazy, zmeny funkcie nadobličiek, hypofízy, hormonálna terapia – antikoncepcia, rôznych z liekov či antidepresíva). V týchto prípadoch najprv treba brať ohľad na zdravotný stav pacientky a ak musí brať dané lieky je korekcia váhy a tuku až na druhom mieste. Prípadne možná, až keď už pacient nebude dane liečivá užívať.

Samozrejme v neposlednom rade treba upraviť príjem kalórií a výdaj energie, teda treba si strážiť čo a koľko toho zjeme a koľko sa pohybujeme. Liposukcia je teda len domodelovanie postavy nie spôsob ako schudnúť 5 a viac kilogramov.

Kontakt

Esthetic, s.r.o.
Partizánska 2
811 01 Bratislava

Otvorené:
Pondelok - Piatok
07:00 - 19:00