Liečba celulitídy - AWT

Liečba celulitídy elektroakustickými vlnami AWT V Actor Switzerland

Liečba celulitídy

Čo sú akustické vlny AWT?

Aj keď celulitída nepredstavuje zdravotné riziko a nie je zdraviu škodlivá, pôsobí neesteticky, stáva sa pre mnoho žien nepohodlnou spoločnosťou a tým pádom znižuje sebavedomie a kvalitu života najmä v letných mesiacoch. Liečba celulitídy rázovými vlnami je riešenie, ktoré odstraňuje a pomáha predchádzať tejto nežiaducej situácií.

Akustická rázová vlna (môžete sa stretnúť aj s anglickým výrazom Acoustic Wave Therapy alebo skratkou AWT) je technológia využívajúca kmitajúce vlny vysielané do podkožia ošetrovaných oblastí. Akustická alebo aj mimotelová šoková zvuková terapia, ako ju nazývajú niektorí odborníci, predstavuje účinný a predovšetkým overený nástroj na liečbu celulitídy, vynikajúce výsledky sa však dajú dosiahnuť i pri liečbe strií a formovaní postavy.

Prečo akustické vlny AWT V - Actor Storz medical?

Firma Storz medical pôsobí vo Švajčiarsku od roku 1945 a zaoberá sa vývojom, výskumom a výrobou prístrojou pre medicínske zariadenia. Pri tejto modernej metóde sa využíva účinok rázových vĺn na zlepšenie stavu celulitídy a zoštíhlenia problematických partií ako sú stehná boky, zadok či bruško, prípadne ramená.

V čom však spočíva samotná technológia rázovej vlny?

Rázová vlna je silný, necielený zvukový pulz, ktorý sa šíri formou kmitajúcich neperiodických vĺn, hlboko do podkožného tkaniva. Akustické vlnenie ničí zapuzdrené tukové bunky, ktoré sa priamo podieľajú na tvorbe celulitídy. Z V-Actor® hlavice okrem toho prúdia silné stimulujúce fyziologické vibrácie (s frekvenciou 35Hz), ktoré zvyšujú prúdenie krvi a lymfy a v spojivovom tkanive aktivujú metabolické procesy. V-Actor® umožňuje cielené využitie vibrácií priamo v tkanivách, čo zlepšuje mikrocirkuláciu. To napomáha odstraňovať odpadové látky a toxíny z organizmu. Podkožné, spojovacie tkanivo je jemné a elastické a pozostáva zo širokej siete kolagénových vlákien, ktoré umožňujú jej rozpínanie. S vekom dochádza k úbytku kolagénu a k ochabovaniu pokožky. Pri nepomere medzi tvorbou tukových buniek aj ich odbúravaním sa tukové bunku rozpínajú smerom nahor k ochabnutej pokožke čím vzniká typický efekt pomarančovej kôry. Rázové vlny uvoľňujú, spružňujú spojovacie tkanivo, podporujú tvorbu kolagénu, spevňujú pokožku a rozpúšťajú tukové bunky. Kombinácia týchto účinkov pôsobí taktiež preventívne s cieľom predísť vzniku celulitídy. Pri liečbe celulitídy rázovými vlnami sa špecializujeme na problémové oblasti zadku, bedier, stehien a horných časti rúk. V ošetrenej oblasti dochádza k zlepšeniu stavu pokožky, jej spevneniu a vyhladeniu, ako aj vymiznutiu celulitídy a strií. Akustické vlny majú pozitívny účinok na mikrocirkuláciu, výživu tkanív a lymfatický odtok. Výsledkom je zlepšená pevnosť a prirodzená elasticita pokožky spolu s dlhotrvajúcou zmenou štruktúry povrchu pokožky. Následne po zákroku aplikujeme klientke lymfodrenážne ošetrenie.

Kontakt

Esthetic, s.r.o.
Partizánska 2
811 01 Bratislava

Otvorené:
Pondelok - Piatok
07:00 - 19:00