Liečba vypadávania vlasov mezoterapiou

Jednou z liečebných metód vypadávania vlasov je mezoterapia, jej efektivitu znásobíme kúrou s aplikáciou biostimulačného lasera a oxyterapie.

Liečba vypadávania vlasov

Liečebný plán začína mezoterapiou vlasov , čo je injekčná aplikácia roztoku do pokožky hlavy. Roztok obsahuje účinné látky ako Zinok, aminokyseliny arginín, glutamín, cysteín, glycín, vitamíny skupiny B, ktorých absencia najčastejšie spôsobuje vypadávanie vlasov.

Kúra spočíva v 10.tich – 12.tich ošetrení, každé dva týždne, aby boli výsledky uspokojivé, samozrejme čím viac opakovaní, tým sú výsledky viditeľnejšie.

Viac info o vypadávaní vlasov.

Príčin vypadávania vlasov je množstvo – od vonkajších chemických faktorov, vplyvu liekov, radiácie, stresu, cez lupinatosť, nedostatok železa, nekorigovaná porucha zraku, štítnej žľazy a ďalšie. Najčastejším typom je však plešivosť, ktorú spôsobuje mužský hormón testosterón, respektíve jeho derivát dehydroepiandrostenón.

V lekárni, sú bežne dostupné preparáty, ktorých súčasťou sú pomocné látky - vitamíny a aminokyseliny napríklad vitamíny skupiny B, kyselina pantoténová, zinok, kyselina listová, cyanokobalamín, arginín, ornitín a ďalšie. Tieto vlasom nepoškodia, no ak sa jedná o vážnejšiu poruchu, vlasy len účinkom týchto látok určite nenarastú.“ Výžive vlasov a prevencii pred prílišným vypadávaním napomáha roztok minoxidil, ktorý obsahuje látku spôsobujúcu rozšírenie ciev.

Novinkou je aplikácia účinných látok dermarollerom, ktorý pomocou jemných ihličiek umožňuje prekrvenie a tým aj lepšie vstrebanie účinných látok do pokožky hlavy priamo ku korienku vlasu.

Ďalším prístupom je celková liečba, u žien hormonálna antikoncepcia s antitestosterónovým účinkom a u mužov sa môžu podávať dve látky - finasterid a dutasterid, ktoré sú na predpis lekára dostupné v lekárni. Nové metódy transplantácie už nespôsobujú jazvy a vlasy sa z ložísk, v ktorých vlasy nemajú citlivosť na mužský pohlavný hormón po jednom pomocou špeciálnej ihly prenášajú na bezvlasé ložiská. Zákrok sa vykonána hlavne u mužov, ale v prípade mužského typu plešatenia je účinný aj u žien.

Ďaľšími metódami mezoterapie sú mezoterapia Kmeňovými bunkami a Drakuloterapia vlasov.

Kmeňové bunky

Je to injekčná metóda, ktorá spočíva v unikátnom zložení obsahujúcom výáťažky z kmeňových buniek. Metóda je určená na podporu obnovy rastu vlasov. Výťažky z kmeňových buniek a obsiahnuté rastové faktory revitalizujú vlasové vačky, stimulujú cirkuláciu krvi a zlepšujú stav pokožky hlavy.

Drakuloterapia vlasov

Terapia určená na regeneráciu vlasov a pokožky hlavy.

V rámci terapie sa klientovi odoberie 10ml krvi, ktorá sa následne spracuje a aplikuje injekčne do vlasov. Výsledkom je zdravší a silnejší rast vlasov. Liečba stimuluje proliferáciu vlasových buniek a tým umožní vznik

Kontakt

Esthetic, s.r.o.
Partizánska 2
811 01 Bratislava

Otvorené:
Pondelok - Piatok
07:00 - 19:00