Lifting stehien a brachioplastika

Lifting stehien je veľmi žiadaný typ klasickej estetickej operácie. Ide o vytiahnutie kože prednej vnútornej a čiastočne aj zadnej strany stehien.

Lifting stehien

Lifting stehien je veľmi žiadaný typ klasickej estetickej operácie. Ide o vytiahnutie kože prednej vnútornej a čiastočne aj zadnej strany stehien. Operujeme prevažne ženy v mladšom a strednom veku po výraznej strate na hmotnosti, ženy v období menopauzy alebo po nej, u ktorých sa prejavila strata hlbokého kolagénu a koža s podkožím sa uvoľnila od často i veľmi dobre udržiavanej svaloviny.

Ďalším dôvodom k liftingu stehien je elastóza, stav po nadmernom slnení, keď koža stratila prirodzenú elasticitu. Prístup k rozsahu operačného zákroku je individuálny, osobná konzultácia je potrebná, pretože táto operácia sa nezaobíde bez väčších, dlhších jaziev, ktoré si vyžadujú dlhšiu starostlivosť, aby boli čo najmenej viditeľné.

Operácia prebieha v celkovej anestézii, kedy sú nevyhnutné interné predoperačné vyšetrenie.

Termín operácie situujeme do obdobia 1.-10.deň po skončení menštruácii.

Rez je vedený v slabinovom prehybe okolo vnútornej strany stehna až do prehybu pod zadnicou. Snažíme sa jazvu schovať do bežne nosenej spodnej bielizne u každej pacientky. Operácia je spojená s hospitalizáciou trvajúcou 1 deň, po operácií nosí klietka sťahujúcu kompresnú bielizeň 6 a viac týždňov. Plná fyzická zaťaž vrátane športovania sa odporúča po 5 týždňoch. Bolestivosť po zákroku je podobná svalovici a dá sa tlmiť bežnými analgetikami. Osobná hygiena - sprchovanie je možné od 3 – 5 dna po operácii.

Podobný postup je pri odstraňovaní nadbytku kože v oblasti vnútorných ramien a to z rovnakých príčin ako bolo uvedené vyžšie. Zákrok môže byť vykonaný ale aj v lokálnej anestézii. Rezy sú podľa rozsahu operačného výkonu buď len v oblasti podpazušia ale častejšie aj na vnútornej strane ramena. Po operácii platia rovnaké pravidlá ako pri liftingu stehien a konpresná bielizeň sa nosí aspoň 4 – 6 týždňou.

Kontakt

Esthetic, s.r.o.
Partizánska 2
811 01 Bratislava

Otvorené:
Pondelok - Piatok
07:00 - 19:00