Lifting tváre

Podľa životného šťýlu (fajčenie, ponocovanie, stresy, ochorenia, extrémne chudnutie...) dochádza vo veku 40 -50 rokov k prvým výraznejším príznakom starnutia.

Lifting tváre

Je to proces regresívny a postihuje všetky anatomické zložky a partie tváre a krku ako aj dekolt. Stenšuje a zhoršuje sa postupne kvalita kože, podkožia, podkožného tuku, podkožné väzy, svaly, dokonca atrofuje aj horná/dolná sánka, čoho výsledkom je pokles obočia, tváre, krku, ochabnutá koža na viečkach, vačky pod očami, prehlbujú sa vrásky nosovoústne, okolo úst a očí ako aj na krku. Pokožka stráca vekom hlavne elasticitu a tiež hlboký kolagén, ktorý sa nachádza na rozhraní kože a svalových blaniek tvárových svalov, kedy dochádza k záhybom okolo úst a kožných previsov okolo čeľuste, poklesu obočia a podobne. Vykonaný chirurgický lifting nám odstraňuje prirodzeným spôsobom pokles – ptózu hlavne v oblasti obočia, tváre a hornej tretiny krku. Bez maskovitosti tváre, so zachovaním prirodzenej mimiky tváre, prípadne odstraňuje estetické disharmónie tváre nadobudnuté vekom.

Klient/ka prichádza na hospitalizáciu v deň operácie. Počas operácie vlasy neholíme a ani nestriháme. Operácia trvá približne v primere 3 a viac hodín podľa rozsahu zákroku. Vykonáva sa bežne v lokálnej anestézií s predoperačnou prípravou (podanie liekov proti krvácaniu, bolesti, na ukľudnenie – ešte pred samotnou operáciou).

Po zákroku má pacientka zabandážovanú hlavu 1 – 3 dni, po sňatí bandáže si môže umyť vlasy a dostane špeciálny elastický návlek, ktorý nosí na noc 2 – 3 týždne. Bolestivosť je individuálna (podobná bolesti po resekcii zubov, hlavne prvých 3 – 5 dní). Preto si vyžaduje 10 – 14 dní prísny kľudový režim, necvičiť, spávať s hlavou vyžšie.

Riziká u silných fajčiarov – nekróza okrajov kože, infekcia rany , poranenie slinnej žľazy, nervu, dočasná znížená dotiková citlivosť tváre a ušných lalokov.

Základné laboratórne vyšetrenie je potrebné u chronických ochorení srdca, pľúc, obličiek či duševného ochorenia. Predoperačne je vhodné preliečiť prípadnú paradentózu, aby sme vylúčili možnosť infekcie. Zrenie tkaniva po liftingu tváre trvá asi 2 a viac mesiacov. Dovtedy môže byť prítomný pocit ťahu, znížená citlivosť pred ušnicami. Tieto príznaky sú prechodné.

Operáciu je možné doplniť blefaroplastikou, úpravou pier a ich vrások, zdvihnutím obočia niťami a podobne.

Kontakt

Esthetic, s.r.o.
Partizánska 2
811 01 Bratislava

Otvorené:
Pondelok - Piatok
07:00 - 19:00