Najpopulárnejšie zákroky

Najpopulárnejšie zákroky

Najpopulárnejšie zákroky

Botulotoxín na korekciu mimických vrások
 • vrások v oblasti tzv. stračej nôžky
 • odstránenie vertikálnych „vrások hnevu“ medzi obočím
 • odstránenie horizontálnych vrások na čele
 • odstránenie horizontálnych vrások na krku

Aplikácia

Botulotoxín sa aplikuje jemnou injekčnou ihlou do svalov alebo do podkožia v liečenej oblasti. Počas 4 hodín: nepredkláňať sa, neľahnúť si, nedotýkať sa ošetrených oblastí, dôkladne precvičiť svaly liečených oblastí.
Počas 2 dní: neodporúča sa nadmerná fyzická záťaž.
Počas 2 týždňov: neabsolvovať kozmetickú masáž ani ošetrenie pleti.

Trvanie

Efekt terapie sa začne rozvíjať postupne, asi 48 - 72 hodín po zákroku a úplne sa rozvinie do 14 dní po zákroku. Dĺžka trvania rozvinutého efektu je individuálna, po prvej aplikácii približne 3 mesiace. Opakovanými aplikáciami sa dĺžka efektu postupne predlžuje až na 9 a viac mesiacov.

Riziká

Vo všeobecnosti táto metóda patrí medzi najbezpečnejšie a najúčinnejšie. V ojedinelých prípadoch sa môžu vyskytnúť vedľajšie účinky, ktoré sú vždy dočasné.

Čo je to botulotoxín?
Botulotoxín je produkt baktérie Clostridium botulinum, ktorý sa injekčne vpravuje do hyperaktívnych mimických svalov, kde v oblasti nervovosvalového spojenia blokuje vyplavenie acetylcholínu, ktorý je zodpovedný za prenos vzruchov z nervov do cieľového mimického svalu. Výsledkom je dočasná paralýza (nie strata citlivosti nad riešenou oblasťou) svalov zodpovedných za tvorbu vrások. Vrásky sa postupne stávajú jemnejšie alebo vymiznú úplne.

Z histórie

Po prvý krát použil botulotoxín v medicíne dr. Scott v roku 1978 v San Franciscu na liečbu strabizmu (škúlenia). V roku 1990 manželia Jean a Allastar Carruthersovci z Vancouveru, použili botulotoxín v estetickej medicíne, a po prvýkrát publikovali výsledky liečby dynamických vrások na tvári. Doposiaľ je známych 8 rozličných typov tohto toxínu, označených písmenami veľkej abecedy podľa abecedného poradia. Najlepšie preskúmaný a v súčasnosti najviac používaný je botulotoxín typu A /BTX-A/. Od roku 2001 je vyrábaný aj prípravok obsahujúci botulotoxín typu B /BTX-B/. Jeho uvedenie na trh bolo podmienené zvyšujúcou sa rezistenciou voči BTX-A. Jeho nevýhodou je kratší efekt pôsobenia.

Kyselina hyaluronová - vyplnenie vrások, zväčšenie pier

Obľúbená metóda na vyrovnanie hlbších vrások, napríklad nosovo-ústnych rýh, vrások na čele, nad hornou perou, prípadne na vystuženie kontúry hornej pery, či zväčšení pier, alebo nechirurgické nadvihnutie kútikov, či čŕt tváre.

Trvanie:

Efekt omladenia je individuálny 8 – 12 mesiacov.

Zákrok:

odstránenie vrások / zväčšenie pier

Aplikácia:

Lekár aplikuje látku pomocou veľmi tenkej ihličky, alebo kanyly v lokálnom znecitlivení. Zákrok je ambulantný a trvá len niekoľko minút. Pri menších lokalitách je možné zákrok vykonať bez anestézie, len za použitia znecitlivejúceho krému. Bezprostredne po ošetrení sa môže objaviť ľahké začervenanie a opuch v ošetrenej oblasti. Ošetrené miesto je po aplikácii začervenané a mierne opuchnuté, efekt sa dostaví ihneď. Esthetic je aj školiacim pracoviskom pre aplikáciu Restylanu a botulotoxínu, pre lekárov z celého Slovenska.

Laserová liposukcia SMARTLIPO®

Ide o najnovšiu koncepciu tvarovania postavy pomocou laserového lúču. Jedná sa o najmenej invazívnu techniku liposukcie, ktorou sa dá odstrániť prebytočnú podkožnú tukovú vrstvu vo všetkých oblastiach. Deje sa tak premenou energie laserového lúča na energiu tepelnú, ktorou sú tukové bunky rozpustené. Pretože tukové bunky dospelého jedinca nemajú schopnosť reprodukcie (delenie, množenie), majú tieto zákroky liposukcie trvalý efekt.

Za rovnako dôležitú vlastnosť tejto techniky považujeme jedinečné vypnutie kože v ošetrovaných oblastiach, ktoré je dané laserovou stimuláciou podkožného kolagénu.

Drakuloterapia - PRP

Liečba vrások vlastnou obohatenou plazmou je jednoduchá účinná metóda na vyhladenie vrások a naštartovanie tvorby kolagénu v povädnutej koži. Anti-Aging efekt vlastnej plazmy obohatenej o krvné doštičky je v medicíne známy už desaťročia a používa sa na regeneračný účinok a zlepšenie hojenia. Po krvnom odbere spracujeme odobratú krv v centrifúge a do 20 minút ju aplikujeme do hlbokých a vrások a následne do celej pokožky tváre mezoterapiou.

O zákroku:

 • je minimálne bolestivý
 • vyrovnáva vrásky, jazvy, regeneruje kožu
 • vykonáva sa raz za 3 mesiace
 • výsledkom je vyhladená svieža pokožka

V rámci terapie sa klientovi odoberie 10ml krvi, ktorá sa následne spracuje a aplikuje do nosovoperových rýh, prípadne formou mezoterpie - nappage do podkožia celej tváre, možná je aj kombinácia oboch metód.

Omladenie kože – Skinbooster

Restylane Skinboosters

Koža časom stráca svoju kvalitu - kolagéne a elastické vlákna sa rozpadajú. Rozsah a funkcia telu vlastnej kyseliny hyaluronovej sa mení a vzniká suchšia, hrubšia, menej elastická koža. Zatiaľ sa väčšina kozmetických produktov a procedúr stará o Vašu pleť iba na povrchu, Restylane Skinboosters ju hydratuje a omladuje zvnútra.

Ošetrenie pomocou Restylane Skinboosters:

 • obnovuje hydratáciu, zvyšuje elasticitu kože a zlepšuje štruktúru pleti
 • používané k omladeniu tváre, krku, dekoltu alebo rúk
 • koža je vyhladzovaná jemne a prirodzene zvnútra, čím sa zlepšuje jej kvalita
 • pokožka je jemnejšia, hladšia a žiarivejšia
 • oživenie Vašej plati

Produkty Restylane Skinboosters:

 • založené na patentovanej technológii NASHA™, na báze stabilizovanej kyseliny hyaluronovej
 • zlepšenie celkovej kvality kože Vašej tváre
 • úprava nechránených a citlivých oblastí ako sú krk, dekolt a ruky
 • úprava kože s jazvami po akné
Aquafacial

Neinvazívne hydratačné ošetrenie pleti, po ktorom bude Vaša pleť jemná, svieža a šťavnatá. Výsledkom ošetrenia je omladenie a rejuvenizácia pleti, zvýšenie elasticity pokožky, redukcia rozšírených pórov, akné a mazotvorby, komplexná regenerácia a rozžiarenie pokožky.

 1. krok je INTENZÍVNA STATOSTLIVOSŤ o T zónu: odstraňuje maz a redukuje hlboké póry pridaním kyseliny mliečnej.
 2. krok je HYPOALERGÉNNE ČISTENIE: odstraňuje odumretú kožu, upokojuje vyrážky a iné kožné problémy pridaním kyseliny salicylovej.
 3. krok je HLBOKÁ HYDRATÁCIA A DODANIE ŽIVÍN: obsahuje živiny, dodáva pružnosť, hydratuje a hlboko hydratačne čistí kožu pridaním kyseliny hyalurónovej.
 4. krok ELEKTROPORÁCIA: pomocou elektroporácie aplikuje kyselinu hyalurónovú alebo peptidy a zároveň pôsobí modré svetlo na mastnú, aknóznu pleť alebo červené svetlo na regeráciu pokožky, stimulovanie kolagénu. Je možné pôsobenie oboch svetiel naraz.

Kontakt

Esthetic, s.r.o.
Partizánska 2
811 01 Bratislava

Otvorené:
Pondelok - Piatok
07:00 - 19:00