Operácia očných viečok - blefaroplastika

Očné viečka postupne už od 30 roku života podliehajú stareckým zmenám – stratou elasticity a kolagénu, začína ochabovať pokožka, zvýrazňujú sa vrásky, v starobe buď pribúda podkožné tukové tkanivo a očný sval oslabuje, čím vznikajú vačky a prevýsajúca koža.

Operácia očných viečok

Často sa mení farba – koža stmavne - hyperpigmentuje. Niekedy tukové tkanivo na horných viečkach atrofuje a oči sú zapadnuté menšie. Deformácie – hlavne opuchy a sfarbenie kože, ovplyvňujú aj rôzne choroby – hlavne štítnej žľazy, obličiek, pečene, chronické alergie, hormonálne zmeny - cykly u žien, alkoholizmus, fajčenie, chronické zápaly prinosových dutín. Okrem toho tvar očí ovplyvňujú aj genetické a rasové faktory. Preto je blefaroplastika veľmi frekventovaný typ operácie a ako u všetkých estetických operácií prevažujú ženy. Avšak počet mužov, ktorí chcú riešiť svoje váčky pod očami a prekonali strach z operácie sa radikálne zvýšil.

Operácia trvá približne hodinu, pod vplyvom sedatív a v lokálnej anestézii. Ukončujeme ju naložením obväzu na niekoľko hodín. Operácia a pooperačný priebeh je nebolestivý. Stehy sa vyberajú týždeň po operácii. Dovtedy trvá i rekonvalescencia. Drobné opuchy a modrinky môžu pretrvávať 2 týždne a dajú sa kryť mejkapom.

Riziká sú v drobných asymetriách spôsobených väčšinou odlišným tonusom svaloviny viečok pravej a ľavej strany, ktorý nedokážeme ovplyvniť. Ak je asymetria spôsobená rukou chirurga, korekcia je samozrejmosťou.

Na dolných viečkach sú krvné výrony výraznejšie. Prechodne sa môže vyskytnúť pokles - retrakcia dolného viečka, hlavne u slabšej svaloviny viečka.

Stav sa sám upraví do 3 – 6 mesiacov.

Kontakt

Esthetic, s.r.o.
Partizánska 2
811 01 Bratislava

Otvorené:
Pondelok - Piatok
07:00 - 19:00