Potenie - liečba botulotoxínom

Ako prví na Slovensku sme začali s liečbou potenia botulotoxínom a máme stovky spokojných klientov.

Potenie

Botulotoxín

je produkt baktérie Clostridium botulinum, ktorý sa injekčne vpravuje do oblastí s nadmerným potením (podpazušia, dlane), kde molekuly botulotoxínu zabraňujú vyplavovaniu acetylcholínu v cholinergných autonómnych neurónoch. Terapia botulotoxínom nerieši iné zdravotné problémy, ktorých druhotným príznakom je nadmerné potenia (pri endokrinných ochoreniach napr. so štítnou žľazou a pod.). Efekt terapie sa začne rozvíjať do 3 dní po aplikácii. Dĺžka trvania efektu je individuálne od 3 mesiacov až do 1 roka (dlane v priemere 3 - 6 mesiacov a podpazušia 6 -12 mesiacov).

Priebeh zákroku:

Lekár po lokálnej dezinfekcii vpichuje jemnou ihlou botulotoxín priamo do kože v oblasti podpazušia alebo dlaní.

Dĺžka zákroku:

10 minút

Kedy nie je možné zákrok vykonať?

Ak má klient alergiu na niektorú zložku prípravku, v prípade tehotenstva, kojenia, nervovosvalového ochorenia (Myastenia gravis, Lambert Eaton syndróm), poruchy zrážania krvi, zápalu v mieste vpichu, užívania niektorých liekov (aminoglykozidové antibiotiká, spektinomycín, myorelaxanciá, lokálne anestetiká, nesteridé antireumatiká, antikoagulanciá, blokátory kalciových kanálov, antimalariká, sukcinylcholín, tubocurarin, inhibítory cholinerázy).

Možné nežiaduce účinky

Opuch v okolí vpichu, svrbenie, modrina v mieste vpichu, bolestivosť pri zákroku, prechodne znížená svalová sila (aplikácia do oblasti dlaní). V ojedinelých prípadoch sa efekt nerozvinie (prítomnosť protilátok v organizme proti BTX typu A).

Po zákroku je potrebné dodržať nasledovné zásady

  • Nemasírovať miesto aplikácie
  • V deň zákroku ošetrenú lokalitu oplachovať iba vodou
  • Dva až tri dni po zákroku v oblasti podpazuší sa odporúča nosiť bavlnenú bielizeň

Kontakt

Esthetic, s.r.o.
Partizánska 2
811 01 Bratislava

Otvorené:
Pondelok - Piatok
07:00 - 19:00