Formovanie postavy - WALL Liposukcia

Ide o úkon, pri ktorom sa môžeme pacientovi bezpečne odstrániť 2 – 3 l tuku.

WALL Liposukcia

V dnešnej dobe sa na odstránenie väčšieho množstva tuku resp. ošetrenie viacerých oblastí v jednom sedení používa liposukcia vodným lúčom tzv. WALL - liposukcia, ktorá sa vykonáva väčšinou v celkovej anestéze. Vyžaduje si potom predoperačné vyšetrenie a hospitalizáciu jeden deň. Táto metóda bola vyvinutá aby sa dosiahol lepší estetický výkon bez viditeľných nepravideľností na koži a aby bola bolestivosť po zákroku menšia. Aj menšie straty krvi, ako pri tzv. suchej liposukcií v minulosti.

Po zákroku sa pacientovi ihneď navlieka kompresná bielizeň, ktorú nosí minimálne 3 až 6 týždňov, kľudový režim je väčšinou 10 – 14 dní.

Odporúčame užívať po zákroku lieky, ktoré napomáhajú rýchlejšie odbúravať opuch. Ďalej odporúčame masáž, ktorú si pacient doma robí sám, neskôr (cca po dvoch týždňoch) pridať strojovú lymfodrenáž. Bolestivosť prvé dni po zákroku pripomína silnejšiu svalovicu.

V prípade ak ma pacient horšiu kvalitu kože, teda zníženú elasticitu, prípadne veľa strií, pri odsatí väčšieho množstva tuku môže byť koža v nadbytku a vtedy ju treba excidovať – odrezať. Najčastejšie je to v oblasti vnútorných ramien alebo vnútorných stehien - ide o tzv. lifting stehien a brachioplastika. V prípade nadbytku kože v oblasti brucha - je tiež nutné excidovať – miniabdominoplastika. Liposukcia menšieho množstva – teda do l litra alebo len jednej lokality sa môže vykonávať aj v lokálnej anestéze a nevyžaduje si hospitalizáciu.

Kontakt

Esthetic, s.r.o.
Partizánska 2
811 01 Bratislava

Otvorené:
Pondelok - Piatok
07:00 - 19:00