Zmenšenie prsníkov - mammaplastika

Modelacia , nadvihnutie a zmensenie prsnej zlazy- mamaplastika

Zmenšenie prsníkov

Mammaplastika patrí tiež na našej klinike pomerne medzi časté operačné výkony. Poklesnutý prsník normálnej alebo väčšej veľkosti ženám spôsobuje estetický problém, kožné problémy, bolesti chrbtice, migrény. Poklesnutý prsník môže mať prsnú žľazu normálnu alebo zmenšenú - atrofickú po dojčení. Vtedy rôznymi rezmi modelujeme žľazu a posúvame areolobradavkový komplex vyššie. Ak je prsná žľaza zväčšená alebo je nadbytok tukového tkaniva, tak redukujeme aj z hmotnosti prsníka. Tieto problémy postihujú ženy všetkých vekových skupín.

Technicky sú to náročnejšie operácie, trvajú tri a viac hodín, vyžadujú väčšinou celkovú anestézu a jednodňovú hospitalizáciu. Po operácií nosí pacientka špeciálnu podprsenku, tak isto nesmie cvičiť a namáhať sa 3 - 6 týždňov, sprchovať sa môže väčšinou po 14 dňoch cez rany. Podľa rozsahu operácie je rekonvalescencia rôzne dlhá. Po týždni však už môže pacientka vykonávať napríklad kancelársku prácu. Preventívne podávame antibiotiká, aby sme predišli infekcii.

Operácie sú prevádzané tak, aby bola zachovaná funkčnosť prsníka – citlivosť bradavky a možnosť dojčenia. Jazvy a ich vyzrievanie je individuálne, ale vyžadujú si dlhšie ošetrovanie a trpezlivosť zo strany pacientky.

Ako doplňujúce operácie prevádzame na našej klinike aj zmenšovanie bradaviek alebo korekciu vsunutých bradaviek. Tieto výkony je možné realizovať v lokálnej anestéze, nie je nutná hospitalizácia. Podla závažnosti problému a rozsahu operačného výkonu je hojenie minimálne 2 až 4 týždne.

Kontakt

Esthetic, s.r.o.
Partizánska 2
811 01 Bratislava

Otvorené:
Pondelok - Piatok
07:00 - 19:00