Odstraňovanie znamienok, výrastkov, tumorčekov

Kožné výrastky farby kože ale aj výrastky na tvári nepôsobia príliš esteticky.

Znamienka

Mnoho ľudí ma obavu z ich odstránenie z dôvodu vzniku jazvy, hlavne ak sa vyskytujú na tvári. Pomocou laseru CO2 sa takéto výrastky dajú odstrániť bez skalpela, nekrvavou cestou a zákrok zanecháva len minimálne zmeny na koži.

Znamienka môžu znamenať vážne ohrozenie zdravia človeka.

Po vyšetrení dermatológom v prípade potreby vykonáme vyšetrenie digitálnou kamerou. Viac o tomto nebolestivom vyšetrení si môžete prečítať v rubrike novinky, pod heslom digitálna kamera. V prípade potreby je nutné znamienko chirurgicky vybrať a následne odoslať na histologické vyšetrenie. Výsledok Vám telefonicky oznámime do 14 dní. Na krku a v podpazuší, na tvári, ale aj v iných častiach tela sa pomerne často vyskytujú fibrómy - benígne novotvary /výrastky/ spojivového tkaniva.

Podľa ich vzhľadu rozlišujeme mäkké a tvrdé fibrómy. Mäkké fibrómy sú výrastky farby kože, príp. hnedasto sfarbené s laločnatým povrchom, často stopkaté, ktoré dosahujú rôznu veľkosť. Vyskytujú sa buď jednotlivo, alebo mnohopočetne. Ošetrenie patrí do rúk odborného lekára. Zákrok je ambulantný. Menšie stopkaté výrastky sa odstraňujú elektrokoaguláciou /elektrickou ihlou/ a väčšie výrastky CO2 laserom, bez krvácania a bez následnej jazvy.

Kontakt

Esthetic, s.r.o.
Partizánska 2
811 01 Bratislava

Otvorené:
Pondelok - Piatok
07:00 - 19:00