Zväčšenie lýtok

V oblasti predkolenia sa často stretávame s rôznymi asymetriami mäkkých tkanív – teda lýtkových svalov. Ide buď o príčiny vrodené alebo získané (úraz, operácia...)

Zväčšenie lýtok

Jednou z možností je korekcia pomocou lýtkových silikónových implantátov, ktoré sa s úspechom používajú v estetickej chirurgii podobne ako prsné implantáty. Majú rovnaké zloženie. V primeranom tvare a veľkosti môžu byť implantované pod fasciu (blanu) lýtkového svalu za účelom zväčšenia jeho objemu. 

Po zhojení implantátu je tvar lýtka veľmi prirodzený. V prípade príliš viditeľných kontúr môžeme dokorigovať celkový tvar doplnením vlastného tuku – lipografting.

Operácia je vedená v celkovej anestézií s 1 – dňovou hospitalizáciou. Rekonvalescencia je prísna, nesmie sa končatina zaťažovať príliš častou chôdzou aspoň 3 – 4 týždne, potom je možná bežná činnosť. Aktívnejšie cvičenie 3 mesiace od operácie. Sťahovacie pančuchy je potrebné nosiť 5 – 6 týždňov. Bolesti po operácii sú primerané a dajú sa tlmiť bežne používanými analgetikami.

Kontakt

Esthetic, s.r.o.
Partizánska 2
811 01 Bratislava

Otvorené:
Pondelok - Piatok
07:00 - 19:00